batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

Başkan Arıcan; ‘Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz’

Yarın yapılacak FTSO seçimlerine üyeleri davet eden FTSO Başkanı ve Kırmızı Grup’un başkan adayı Akif Arıcan, “Bu memlekete borcumuz var ve bu borcu çalışarak, hizmet ederek, üreterek ödemek istiyoruz. Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz. Biz gelecekte bir şeyleri engelleyen değil, bir şeyleri yapan insanlar olarak anılmak istiyoruz. Kavgayla, gürültüyle değil, projelerimizle gündemde olmak istiyoruz.” dedi.

30 Mart 2018 - 17:32 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi. A+A-

Başkan Arıcan; ‘Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz’

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini yarın (1 Nisan) yapılacak organ seçimlerine katılarak Kırmızı Gruba destek vermeye davet eden FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan “Fethiyemizin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla çıktığımız yolda başta Babadağ teleferik projesi, kruvaziyer liman fırsat analizi projesi, kış turizmini hayata geçirecek 1200 pisti gibi birçok projeyi hayata geçirdik, her zaman üyelerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

Fethiye’nin 30 yıllık hayali olan Babadağ teleferik projesi, kruvaziyer liman fırsat analizi projesi, nitelikli eleman ihtiyacına yönelik çalışmalar ile kış turizmini hayata geçirecek 1200 pisti gibi bir çok projeyi hayata geçiren FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan ve ekip arkadaşları, seçim çalışmalarına başladıkları günden beri FTSO üyelerinden büyük destek görüyor. Hedefleri arasında Fethiye’ye üniversite kazanmak, ihtisas organize bölgeleri, Fethiye domatesinin marka olması gibi projelerin yer aldığını belirten FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan “Muğla Üniversitesine bağlı Fethiye İşletme fakültesinin kurulması için ilk çalışmayı başlattık. Fethiye İşletme Fakültesinin eğitim öğretime başlaması için tüm aşamalarda görev aldım. Bir yandan da Fethiye Üniversitesinin kurulması için altyapı oluşturduk. Şimdi İlçemizde 3 fakülte oluştu ve üniversite açılabilecek konuma geldi.

Şimdi kurulmasına öncülük edip 4-5 yıldır sekretaryasını yürüttüğümüz Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu ile Fethiye Üniversitesinin kurulması amacıyla imza kampanyası başlattık. Hedefimiz başlattığımız imza kampanyasını TBMM’ne taşımak ve Fethiye Üniversitesinin kurulmasını sağlamaktır. Amacımız üniversite sanayi işbirliğini sağlayarak üretimin artması bu sayede üye işletmelerimiz ile bölge ekonomisinin büyümesidir.

 

İhtisas OSB’lere Hız Vereceğiz

İhtisas Organize Hayvancılık ve İhtisas Mermer OSB konusunda çok sıkı bir çalışma yürüteceğiz. Mermer ve Doğaltaş İhtisas OSB’nin resmi başvurusunun yapılmasına hız vereceğiz.

Tarım bakanlığı yetkilileri ile İhtisas OSB’nin yeri konusunda bir ön görüşme yaptık. Şimdi bu alana hayvancılık işletmelerinin yerleştirilmesi için bir taslak çalışmayı tamamladık.

120 hektar alanın 79 hektarını kullanımına uygun. Toplam 102 adet ağılda, 21.605 baş hayvan ile süt sığırcılığı alanında ihtisas hayvancılık OSB çalışmasını planladık.  Seçimlerden sonra bu çalışmamıza hız vereceğiz.

 

Domates marka olacak

Tarım sektörü bizim en önemli sektörümüz. Fethiye domatesinin coğrafi işaretinin alınması ve markalaştırılması konusunda çalışma yürüteceğiz. Belediyelerimiz ve ilgili kurumlar ile görüşerek domatesin festivaller, sosyal medya yemek yarışmaları yoluyla tanıtılmasını gündeme getireceğiz.  Domatesin Rusya dışında Avrupa pazarı özellikle Almaya‘ya ihracatı konusunda bu yıl ciddi bir adım attık. Dünyanın en büyük yaş sebze meyve fuarına tarım ticareti ile uğraşan arkadaşlarımızı götürdük. Yaş sebze meyve konusunda Rusya dışında yeni Pazar arayışlarımıza önümüzdeki dönem daha fazla hız vereceğiz.

 

Bölge tanıtımı için çalışmalarımız gelişerek devam edecek

2018 yılında planladığımız tüm fuarlara katılım sağladık. Önce İzmir’de düzenlenen uluslar arası nitelikteki Travel Turkey Fuarı’nın standı dahil tüm çalışmaları FGB şirketi tarafından yürütüldü.

Daha sonra Londra, Hollanda, Berlin, Moskova Fuarlarına katılım sağladık. Sağ olsun belediyemiz EMİTT Fuarını üstlendi. EMİTT Fuarında da çok başarılı bir çalışma ortaya koyuldu.

Ankara Fuarı’nın organizasyonunu FGB şirketi olarak biz üstlendik. Yine Yeni Trend Fethiye sloganı altında Fethiyemizin tanıtımını yaptık. Mayıs ayında da Çin’in en büyük Fuarı olan Şhangay Fuarı’na katılacağız. Çin bizim için çok önemli bir pazar. Sezonun uzatılmasından ve Avrupa pazarı gibi tek pazara bağımlılıktan bizi kurtaracak bir pazar.

Tabi tanıtım sadece fuarlar ile olmuyor. Sosyal medya üzerinden Fethiye’nin profesyonel bir şekilde tanıtımı konusunda tüm paydaşlarla bir proje yürüteceğiz. Ayrıca yine cep telefonu üzerinden artık kağıt üzerinde haritaya gerek kalmaksızın antik şehirlerimizi tanıtan birkaç dilde  sesli rehber çalışmasını yürüteceğiz.

Turizm fuarları dışında bölgemizin önemli değerlerinden olan mermer, zeytin, zeytinyağının tanıtımı ve pazarlanması alanındaki fuarlara üyelerimizle birlikte katılım gerçekleştireceğiz.

 

Arabuluculuk için mekan tahsis edeceğiz

İş Kanunu gereği iş davalarında mahkemeye başvurulmadan önce arabulucuya başvurmanız gerekiyor.  Arabulucuya başvurmadan mahkemeye giderseniz dava reddediliyor. Biz üyelerimiz için arabuluculuk görüşmeleri için odada ofis tahsis edeceğiz. Üyelerimiz Odamızın çatısı altında bu görüşmeleri yapacak ve bir sekretarya tahsis edeceğiz.

 

Yamaç Paraşütü Pilotluğunun Belgelendirmesini Yapacağız

Bunun dışında biliyorsunuz teleferik projesi ile birlikte yamaç paraşütü pilotluğunun disiplin altına alınması ve bu faaliyetin bir meslek haline getirilmesi konusunda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mesleki Yeterlilik Kurumuna bir başvuruda bulunmuştuk. Her türlü engellemeye rağmen bu meslek standardı oluşturdu. Meslek standardından sonra bu mesleğin kriterleri belirlenecek. Biz bu konuda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mesleki Yeterlilik Kurumuna başvuralım dedik. Ancak bu çalışmayı yürütmek için Mesleki Yeterlilik Kurumunun mevzuatına göre dışarıdan uzman danışmanlık hizmeti alınması gerekiyor. Oda meclisi buna ödenek ayrılmasına ret kararı verdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi,  yamaç paraşütünün merkezi konumundaki Fethiye’de yamaç paraşütü pilotluğunun belgelendirme işlemini yapacak. Bu konuda Ankara nezdinde çalışma yürütüyor. Birden birileri uyanıyor ve bu başvuruyu Fethiye ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yapmasın da kim yaparsa yapsın diyor. İnşallah seçimden sonra şimdi çalışmalarına başladık, yamaç paraşütü pilotluğunun kriterlerini oluşturduktan sonra belgelendirme kuruluşu olarak başvurumuzu yapacağız. Artık Fethiye’de yamaç paraşütü pilotluğunun belgelendirmesini yapıp bunu disipline edebileceğiz.  Fethiye‘yi yamaç paraşütünün dünyada başkenti yapacağız.

 

Fethiye Üniversitesinin Kurulması İçin Çalışacağız

İşletme Fakültesinin açılması için ilk çalışmayı başlattığımız gibi, eğitim öğretime başlanması ve kendi binalarında eğitim verilmesi aşamalarının tamamında görev aldım. Bu çalışmaları yaparken bir yandan da Fethiye Üniversitesinin temelini attık. Şimdi İlçemizde 3 fakülte oluştu ve üniversite açılabilecek konuma geldi. Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformuyla başlattığımız imza kampanyasını TBMM’ne taşımak ve Fethiye Üniversitesinin kurulmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında engelleyen değil gerçekleştiren olarak anılmak istediklerini belirterek “Fethiyeliyiz, çocuklarımız torunlarımız var. Bu memlekete borcumuz var ve bu borcu çalışarak, hizmet ederek, üreterek ödemek istiyoruz. Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz. Biz gelecekte bir şeyleri engelleyen değil bir şeyleri yapan insanlar olarak anılmak istiyoruz. Kavgayla gürültüyle değil projelerimizle gündemde olmak istiyoruz. Tüm Üyelerimizi 1 Nisan Pazar Günü eski Fethiye Lisesinde yapılacak seçimlere katılarak Kırmızı Gruba destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘İsrail, tecrit edilmelidir’  ‘İsrail, tecrit edilmelidir’...

Muğla'da CHP örgütleri tarafından düzenlenen eylemde, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in, bu duruma tepki gösteren F...

Bodrum-Milas’ta yüzde 12 artış Bodrum-Milas’ta yüzde 12 artış

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Nisan ayı havalimanı istatistiklerine göre; Nisan ayında Muğla Milas-Bodrum Havalim...

‘Faizlerin düşmesi konut satışlarını olumlu etkileyecektir” ‘Faizlerin düşmesi konut satışları...

Hükümetin, tapu harcı, KDV indirimi, imar barışının ardından kredi faizlerinin % 1’in altına çekilmesi emlakçıları da sevindirdi. ...

İmar barışı yasalaştı, yıkım kararları iptal edilecek İmar barışı yasalaştı, yıkım kararları i...

TBMM Genel Kurulunda, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
İyi Parti’de Ertan Kuçükay rahatsızlığı İyi Parti’de Ertan Kuçüka...

İyi Parti Muğla Milletvekili Adayları belli oldu. Listede MH...

Ak Parti’nin listesi belli oldu Ak Parti’nin listesi bell...

Ak Parti Muğla Milletvekili adayı listesi de  belli oldu. ...

Saadet Partisi’nde ilk sırada Uludağ var Saadet Partisi’nde ilk sı...

Saadet Partisi Muğla Milletvekili Aday listesi belli oldu. S...

MHP milletvekili adaylarını tanıtıldı MHP milletvekili adayları...

MHP Muğla İl Başkanlığı'nca 24 Haziran'da yapılacak genel se...

CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı CHP’de 3 vekil listede ye...

CHP Muğla Milletvekili aday sıralaması belli oldu. MHP’nin a...

CHP’de liste açıklandı mı? CHP’de liste açıklandı mı...

Merakla beklenen CHP Muğla Milletvekili sıralaması ile ilgil...

Büyük bir coşkuyla kutladık Büyük bir coşkuyla kutlad...

Tün yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Sp...

Kıraç,  coştu ve coşturdu Kıraç,  coştu ve coşturdu...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ünlü san...

Vicdansızlar!..  Vücudundan 145 saçma çıkarıldı Vicdansızlar!..  Vücudund...

Bodrum'da, dere yatağında, kanlar içinde yaralı bulunan soka...

Tünel açıldı, ama ücretli Tünel açıldı, ama ücretli...

Yap işlet devret modeliyle yapılan Göcek Tüneli’nin bakıma a...

Magazin HABERLERİ