batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

Başkan Arıcan; ‘Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz’

Yarın yapılacak FTSO seçimlerine üyeleri davet eden FTSO Başkanı ve Kırmızı Grup’un başkan adayı Akif Arıcan, “Bu memlekete borcumuz var ve bu borcu çalışarak, hizmet ederek, üreterek ödemek istiyoruz. Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz. Biz gelecekte bir şeyleri engelleyen değil, bir şeyleri yapan insanlar olarak anılmak istiyoruz. Kavgayla, gürültüyle değil, projelerimizle gündemde olmak istiyoruz.” dedi.

30 Mart 2018 - 17:32 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi. A+A-

Başkan Arıcan; ‘Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz’

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini yarın (1 Nisan) yapılacak organ seçimlerine katılarak Kırmızı Gruba destek vermeye davet eden FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan “Fethiyemizin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla çıktığımız yolda başta Babadağ teleferik projesi, kruvaziyer liman fırsat analizi projesi, kış turizmini hayata geçirecek 1200 pisti gibi birçok projeyi hayata geçirdik, her zaman üyelerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

Fethiye’nin 30 yıllık hayali olan Babadağ teleferik projesi, kruvaziyer liman fırsat analizi projesi, nitelikli eleman ihtiyacına yönelik çalışmalar ile kış turizmini hayata geçirecek 1200 pisti gibi bir çok projeyi hayata geçiren FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan ve ekip arkadaşları, seçim çalışmalarına başladıkları günden beri FTSO üyelerinden büyük destek görüyor. Hedefleri arasında Fethiye’ye üniversite kazanmak, ihtisas organize bölgeleri, Fethiye domatesinin marka olması gibi projelerin yer aldığını belirten FTSO Başkanı ve Kırmızı Grubun Başkan Adayı Akif Arıcan “Muğla Üniversitesine bağlı Fethiye İşletme fakültesinin kurulması için ilk çalışmayı başlattık. Fethiye İşletme Fakültesinin eğitim öğretime başlaması için tüm aşamalarda görev aldım. Bir yandan da Fethiye Üniversitesinin kurulması için altyapı oluşturduk. Şimdi İlçemizde 3 fakülte oluştu ve üniversite açılabilecek konuma geldi.

Şimdi kurulmasına öncülük edip 4-5 yıldır sekretaryasını yürüttüğümüz Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu ile Fethiye Üniversitesinin kurulması amacıyla imza kampanyası başlattık. Hedefimiz başlattığımız imza kampanyasını TBMM’ne taşımak ve Fethiye Üniversitesinin kurulmasını sağlamaktır. Amacımız üniversite sanayi işbirliğini sağlayarak üretimin artması bu sayede üye işletmelerimiz ile bölge ekonomisinin büyümesidir.

 

İhtisas OSB’lere Hız Vereceğiz

İhtisas Organize Hayvancılık ve İhtisas Mermer OSB konusunda çok sıkı bir çalışma yürüteceğiz. Mermer ve Doğaltaş İhtisas OSB’nin resmi başvurusunun yapılmasına hız vereceğiz.

Tarım bakanlığı yetkilileri ile İhtisas OSB’nin yeri konusunda bir ön görüşme yaptık. Şimdi bu alana hayvancılık işletmelerinin yerleştirilmesi için bir taslak çalışmayı tamamladık.

120 hektar alanın 79 hektarını kullanımına uygun. Toplam 102 adet ağılda, 21.605 baş hayvan ile süt sığırcılığı alanında ihtisas hayvancılık OSB çalışmasını planladık.  Seçimlerden sonra bu çalışmamıza hız vereceğiz.

 

Domates marka olacak

Tarım sektörü bizim en önemli sektörümüz. Fethiye domatesinin coğrafi işaretinin alınması ve markalaştırılması konusunda çalışma yürüteceğiz. Belediyelerimiz ve ilgili kurumlar ile görüşerek domatesin festivaller, sosyal medya yemek yarışmaları yoluyla tanıtılmasını gündeme getireceğiz.  Domatesin Rusya dışında Avrupa pazarı özellikle Almaya‘ya ihracatı konusunda bu yıl ciddi bir adım attık. Dünyanın en büyük yaş sebze meyve fuarına tarım ticareti ile uğraşan arkadaşlarımızı götürdük. Yaş sebze meyve konusunda Rusya dışında yeni Pazar arayışlarımıza önümüzdeki dönem daha fazla hız vereceğiz.

 

Bölge tanıtımı için çalışmalarımız gelişerek devam edecek

2018 yılında planladığımız tüm fuarlara katılım sağladık. Önce İzmir’de düzenlenen uluslar arası nitelikteki Travel Turkey Fuarı’nın standı dahil tüm çalışmaları FGB şirketi tarafından yürütüldü.

Daha sonra Londra, Hollanda, Berlin, Moskova Fuarlarına katılım sağladık. Sağ olsun belediyemiz EMİTT Fuarını üstlendi. EMİTT Fuarında da çok başarılı bir çalışma ortaya koyuldu.

Ankara Fuarı’nın organizasyonunu FGB şirketi olarak biz üstlendik. Yine Yeni Trend Fethiye sloganı altında Fethiyemizin tanıtımını yaptık. Mayıs ayında da Çin’in en büyük Fuarı olan Şhangay Fuarı’na katılacağız. Çin bizim için çok önemli bir pazar. Sezonun uzatılmasından ve Avrupa pazarı gibi tek pazara bağımlılıktan bizi kurtaracak bir pazar.

Tabi tanıtım sadece fuarlar ile olmuyor. Sosyal medya üzerinden Fethiye’nin profesyonel bir şekilde tanıtımı konusunda tüm paydaşlarla bir proje yürüteceğiz. Ayrıca yine cep telefonu üzerinden artık kağıt üzerinde haritaya gerek kalmaksızın antik şehirlerimizi tanıtan birkaç dilde  sesli rehber çalışmasını yürüteceğiz.

Turizm fuarları dışında bölgemizin önemli değerlerinden olan mermer, zeytin, zeytinyağının tanıtımı ve pazarlanması alanındaki fuarlara üyelerimizle birlikte katılım gerçekleştireceğiz.

 

Arabuluculuk için mekan tahsis edeceğiz

İş Kanunu gereği iş davalarında mahkemeye başvurulmadan önce arabulucuya başvurmanız gerekiyor.  Arabulucuya başvurmadan mahkemeye giderseniz dava reddediliyor. Biz üyelerimiz için arabuluculuk görüşmeleri için odada ofis tahsis edeceğiz. Üyelerimiz Odamızın çatısı altında bu görüşmeleri yapacak ve bir sekretarya tahsis edeceğiz.

 

Yamaç Paraşütü Pilotluğunun Belgelendirmesini Yapacağız

Bunun dışında biliyorsunuz teleferik projesi ile birlikte yamaç paraşütü pilotluğunun disiplin altına alınması ve bu faaliyetin bir meslek haline getirilmesi konusunda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mesleki Yeterlilik Kurumuna bir başvuruda bulunmuştuk. Her türlü engellemeye rağmen bu meslek standardı oluşturdu. Meslek standardından sonra bu mesleğin kriterleri belirlenecek. Biz bu konuda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak Mesleki Yeterlilik Kurumuna başvuralım dedik. Ancak bu çalışmayı yürütmek için Mesleki Yeterlilik Kurumunun mevzuatına göre dışarıdan uzman danışmanlık hizmeti alınması gerekiyor. Oda meclisi buna ödenek ayrılmasına ret kararı verdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi,  yamaç paraşütünün merkezi konumundaki Fethiye’de yamaç paraşütü pilotluğunun belgelendirme işlemini yapacak. Bu konuda Ankara nezdinde çalışma yürütüyor. Birden birileri uyanıyor ve bu başvuruyu Fethiye ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası yapmasın da kim yaparsa yapsın diyor. İnşallah seçimden sonra şimdi çalışmalarına başladık, yamaç paraşütü pilotluğunun kriterlerini oluşturduktan sonra belgelendirme kuruluşu olarak başvurumuzu yapacağız. Artık Fethiye’de yamaç paraşütü pilotluğunun belgelendirmesini yapıp bunu disipline edebileceğiz.  Fethiye‘yi yamaç paraşütünün dünyada başkenti yapacağız.

 

Fethiye Üniversitesinin Kurulması İçin Çalışacağız

İşletme Fakültesinin açılması için ilk çalışmayı başlattığımız gibi, eğitim öğretime başlanması ve kendi binalarında eğitim verilmesi aşamalarının tamamında görev aldım. Bu çalışmaları yaparken bir yandan da Fethiye Üniversitesinin temelini attık. Şimdi İlçemizde 3 fakülte oluştu ve üniversite açılabilecek konuma geldi. Fethiye Seydikemer Meslek Kuruluşları Güçbirliği Platformuyla başlattığımız imza kampanyasını TBMM’ne taşımak ve Fethiye Üniversitesinin kurulmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında engelleyen değil gerçekleştiren olarak anılmak istediklerini belirterek “Fethiyeliyiz, çocuklarımız torunlarımız var. Bu memlekete borcumuz var ve bu borcu çalışarak, hizmet ederek, üreterek ödemek istiyoruz. Fethiye sevgisiyle çalışıyoruz. Biz gelecekte bir şeyleri engelleyen değil bir şeyleri yapan insanlar olarak anılmak istiyoruz. Kavgayla gürültüyle değil projelerimizle gündemde olmak istiyoruz. Tüm Üyelerimizi 1 Nisan Pazar Günü eski Fethiye Lisesinde yapılacak seçimlere katılarak Kırmızı Gruba destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı 15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı...

Merkezi Fethiye’de olan ve İstanbul’a da açılan, dev zincir marketlerle yarışan Azda Süpermarket Fethiye’deki mağaza sayısını 8’e, Türk...

Bina sayısı, değeri, daire sayısı da azaldı Bina sayısı, değeri, daire sayısı da aza...

TÜİK verilerine gör bir önceki yıla göre bina sayısı % 28,1, yüzölçümü % 41,8, değeri % 28,2, daire sayısı % 46,1 azaldı. 2018 yılı ilk...

İstihdam oranı %48,1 oldu İstihdam oranı %48,1 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2018 dönemi istihdam verilerini açıkladı....

2018 Temmuz’da 12378 konut satıldı 2018 Temmuz’da 12378 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Temmuz 2018’de ülkemizde  123878, Aydın’da 2933, Denizli’de  1461 Muğla’da 1638 konut sat...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aç Kurtlar Aç Kurtlar

Güçlü güçsüzü yer! Doğanın acımasız ama devamlılığı için ...

Bir duayenimizi kaybettik Bir duayenimizi kaybettik

Fethiye’nin tanınmış duayen gazetecilerinden, politikacı ve ...

MUĞLA BAYRAMA HAZIR MUĞLA BAYRAMA HAZIR

Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı tedbirlerle ilgili açıkla...

15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı 15’inci mağaza Taşyaka’da...

Merkezi Fethiye’de olan ve İstanbul’a da açılan, dev zincir ...

BOTAV bilgilendirme yaptı BOTAV bilgilendirme yaptı...

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeler...

Bunlar denizden çıktı Bunlar denizden çıktı

Hazırlıklarında sona yaklaşılan Burunucu Parkı’nda deniz dib...

Yerinizi ayırtın, sokakta kalmayın! Yerinizi ayırtın, sokakta...

Marmaris Halk Plajı’nda çadır kurmanın ‘güvenlik, temizlik v...

Yağmur suyu kanalları temizlendi Yağmur suyu kanalları tem...

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Muğla Su ve K...

Muğla’yı Türkiye’ye tanıttılar Muğla’yı Türkiye’ye tanıt...

Muğla Tenis Kulübü olarak 11.Yılımızda altyapı ve performans...

Denizin kızları İzmir yolcusu Denizin kızları İzmir yol...

Bodrum Yalıkavak Mahallesi'nde birçok başarıya imza atan Yal...

Magazin HABERLERİ