batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

HAYIRLI OLSUN DEMEDEN ÖNCE 

Değerli okurlar, malum olduğu Pazar günü Fethiye Ticaret Odası seçimleri var. Bu seçimlerde iki aday yarışacak. Sayın Akif ARICAN ve Sayın Osman ÇIRALI. 

31 Mart 2018 - 10:20 'de eklendi ve 189 kez görüntülendi. A+A-

HAYIRLI OLSUN DEMEDEN ÖNCE 

Tabiki bu seçimlerde öncelikle meclis üyeleri belirlenecek. Meclis üyesi adaylarını  da 13 komiteden oluşan üyeler seçecek. 13 meslek komitesi meclis üyeliğine aday olanlara oy verilecek. Toplam 38 meclis üyesi de daha sonra kendi aralarından bir başkan ve bir Meclis Başkanı’nı seçecekler.
Biz yaklaşık üç dört gündür  Fethiye Ticaret Odası seçimleri ekseninde son günlerde basına da yansıyan karşılıklı açıklamaları gündeme getirmeye çalıştık.
Gerçekten de Oda Seçimlerinin hemen öncesinde ortalık epeyce gerilmişti. Bundan önceki yazılarımızda değindiğimiz üzere karşılıklı iddialar havada uçuşuyordu. Özellikle Sayın ARICAN’ın  ” MUHALEFET BABADAĞ TELEFERİK PROJESİNİ” engellemeye kalktı iddiası büyük bir ses  getirdi. Bu iddiasını da bir mahkeme kararına dayandırdı.
Gerçekte de Babadağ  paraşüt atlama alanı teleferik işletmesi ihalesini yapmak ya da almak gibi benzer iş ve ihaleler için Kurulan Fethiye Güç Birliği Tur. Tan. Ltd. Şirketi’nin %1 lik hissesine sahip olan S.S. ÖLÜDENİZ TURİZM GELİŞTİRME KOOP. 29.07. 2016 tarihinde  Fethiye 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2016/ 524 esas sayılı dosyası ile Genel Kurul Kararının İptali istemi ile dava açmıştır.
Şimdilik davanın esası hakkında bir değerlendirme yapmayacağız. Dava “USUL” den reddedilmiştir.
Şimdilik hangi usulü eksiklikten dolayı reddedildiği konusuna da girmeyeceğiz…
Teleferik projesinin çeşitli aşamalarında gerçekten ilginç mi ilginç olaylar da yaşanmamış değildi. Bu ilginç olayların başında da Teleferik İnşaatı için FETHİYE BELEDİYESİ’nden izin alınmadığına dair iddiadır. Nitekim bu konuyla ilgili Fethiye Belediyesine bir şahsın müracaatıyla Fethiye Belediyesi kendilerinden inşaat izni alınmadığına dair yazılı bilgi vermiştir.
Burada bir başka ilginçlik daha vardır. Bir başka konulardaki yazılı müracaatlara günlerce ya da aylarca cevap vermeyen Fethiye Belediyesi, Teleferik Projesi İnşaat ruhsatı alınıp alınmadığıyla ilgili yazıya  aynı gün jet hızıyla cevap vermiş ve bu konuda kendilerinden inşaat ruhsatı izni alınmadığı cevabını vermiştir. Evet gerçekten de çok hızlı bir cevap…
Aldığımız bazı duyumlara göre de, BABADAĞ TELEFERİK PROJESİ ihalesinden bir hafta önce,  ihaleye girecek bazı firmalara sahte isimle mektup yazılarak Babadağ Teleferik Projesinin izinlerinin usulüne uygun olmadığı ve bu anlamda da ihaleye girmelerinin kendileri için faydalı olmayacağı telkininde bulunulmuştur. Bu durum da çok ilginç bir hadisedir ve dikkate şayandır.
Özellikle Teleferik Projesinin İptali yönündeki açılan dava ile ilgili Sayın Arıcan’ın açıklamasına karşı S.S. ÖLÜDENİZ TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ BAŞKANI Sayın MÜMTAZ KÖKTEN karşı bir açıklama yaptı.
Sayın Kökten 19 Mart 2016 tarihli Batı Akdeniz Gazetesi’ne yaptığı açıklamada teleferik projesini engellemeye çalışmadıklarını, ihaleye rızalarının olmadığını, kendilerine danışılmadan ve kendilerinin yok sayılarak ihalenin yapıldığı iddiasında bulunmuştur.
Sayın KÖKTEN ayrıca açılan dava ile ilgili demokratik bir hakkı kullandıklarını ve bu hakkın Anayasal bir hak olduğunu belirtmiştir.
Yine Sayın KÖKTEN şirket faaliyeti ile ilgili kendilerine bilgi verilmediği iddiasında bulunmuştur.
Fethiye Ticaret Odası bir sürü iddiaların gölgesinde seçime gidiyor. İddialar olur böyle şeyler deyip geçiştirilecek cinsten değil elbette.
Bütün bu karşılıklı iddialara karşı Fethiye Ticaret Odası’nın Üyelerinin Pazar günü yapılacak seçimlerde nasıl bir tavır taşınacağını, kimi haklı kimi haksız olarak göreceğini ben dahil bütün Fethiyeliler  merakla beklemektedir.
Sevgi ve muhabbetle kalın değerli okurlar.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MOR BİLEKLİK MOR BİLEKLİK

Sevgili eşimden bu başlıkla bir kitap yazmasını isteyeli yaklaşık 8-9 Ay kadar oldu. Affına sığınarak ben yazayım özet halini… ...

BİR SEVİNÇLE UNUTAMADIĞIM GÜNLER BİR SEVİNÇLE UNUTAMADIĞIM GÜNLER

Bu gün  sizlerle  bu yazımı  paylaşırken içimde sanki patlayan bir volkan var , İlk öğretmen olduğum yılların  (onlarla dört yıl  beş y...

HEMŞEHRİLİK BAĞI BÖYLE KURULMAZ HEMŞEHRİLİK BAĞI BÖYLE KURULMAZ

Bir şehirde doğup, büyüyenleri de, orada yaşamayı seçenleri de birbirine bağlayan hemşehrilik bağıdır. ...

FETHİYE’MİZE HOŞ GELDİNİZ! FETHİYE’MİZE HOŞ GELDİNİZ!

Yine yeni bir turizm dönemi başlangıcındayız. Fethiye’mizin lokomotif sektörü olan turizm ve turizme bağlı birçok ticari faaliyetlere d...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
İyi Parti’de Ertan Kuçükay rahatsızlığı İyi Parti’de Ertan Kuçüka...

İyi Parti Muğla Milletvekili Adayları belli oldu. Listede MH...

Ak Parti’nin listesi belli oldu Ak Parti’nin listesi bell...

Ak Parti Muğla Milletvekili adayı listesi de  belli oldu. ...

Saadet Partisi’nde ilk sırada Uludağ var Saadet Partisi’nde ilk sı...

Saadet Partisi Muğla Milletvekili Aday listesi belli oldu. S...

MHP milletvekili adaylarını tanıtıldı MHP milletvekili adayları...

MHP Muğla İl Başkanlığı'nca 24 Haziran'da yapılacak genel se...

CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı CHP’de 3 vekil listede ye...

CHP Muğla Milletvekili aday sıralaması belli oldu. MHP’nin a...

CHP’de liste açıklandı mı? CHP’de liste açıklandı mı...

Merakla beklenen CHP Muğla Milletvekili sıralaması ile ilgil...

Büyük bir coşkuyla kutladık Büyük bir coşkuyla kutlad...

Tün yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Sp...

Kıraç,  coştu ve coşturdu Kıraç,  coştu ve coşturdu...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ünlü san...

Vicdansızlar!..  Vücudundan 145 saçma çıkarıldı Vicdansızlar!..  Vücudund...

Bodrum'da, dere yatağında, kanlar içinde yaralı bulunan soka...

Tünel açıldı, ama ücretli Tünel açıldı, ama ücretli...

Yap işlet devret modeliyle yapılan Göcek Tüneli’nin bakıma a...

Magazin HABERLERİ