batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

HAYIRLI OLSUN DEMEDEN ÖNCE 

Değerli okurlar, malum olduğu Pazar günü Fethiye Ticaret Odası seçimleri var. Bu seçimlerde iki aday yarışacak. Sayın Akif ARICAN ve Sayın Osman ÇIRALI. 

31 Mart 2018 - 10:20 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi. A+A-

HAYIRLI OLSUN DEMEDEN ÖNCE 

Tabiki bu seçimlerde öncelikle meclis üyeleri belirlenecek. Meclis üyesi adaylarını  da 13 komiteden oluşan üyeler seçecek. 13 meslek komitesi meclis üyeliğine aday olanlara oy verilecek. Toplam 38 meclis üyesi de daha sonra kendi aralarından bir başkan ve bir Meclis Başkanı’nı seçecekler.
Biz yaklaşık üç dört gündür  Fethiye Ticaret Odası seçimleri ekseninde son günlerde basına da yansıyan karşılıklı açıklamaları gündeme getirmeye çalıştık.
Gerçekten de Oda Seçimlerinin hemen öncesinde ortalık epeyce gerilmişti. Bundan önceki yazılarımızda değindiğimiz üzere karşılıklı iddialar havada uçuşuyordu. Özellikle Sayın ARICAN’ın  ” MUHALEFET BABADAĞ TELEFERİK PROJESİNİ” engellemeye kalktı iddiası büyük bir ses  getirdi. Bu iddiasını da bir mahkeme kararına dayandırdı.
Gerçekte de Babadağ  paraşüt atlama alanı teleferik işletmesi ihalesini yapmak ya da almak gibi benzer iş ve ihaleler için Kurulan Fethiye Güç Birliği Tur. Tan. Ltd. Şirketi’nin %1 lik hissesine sahip olan S.S. ÖLÜDENİZ TURİZM GELİŞTİRME KOOP. 29.07. 2016 tarihinde  Fethiye 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2016/ 524 esas sayılı dosyası ile Genel Kurul Kararının İptali istemi ile dava açmıştır.
Şimdilik davanın esası hakkında bir değerlendirme yapmayacağız. Dava “USUL” den reddedilmiştir.
Şimdilik hangi usulü eksiklikten dolayı reddedildiği konusuna da girmeyeceğiz…
Teleferik projesinin çeşitli aşamalarında gerçekten ilginç mi ilginç olaylar da yaşanmamış değildi. Bu ilginç olayların başında da Teleferik İnşaatı için FETHİYE BELEDİYESİ’nden izin alınmadığına dair iddiadır. Nitekim bu konuyla ilgili Fethiye Belediyesine bir şahsın müracaatıyla Fethiye Belediyesi kendilerinden inşaat izni alınmadığına dair yazılı bilgi vermiştir.
Burada bir başka ilginçlik daha vardır. Bir başka konulardaki yazılı müracaatlara günlerce ya da aylarca cevap vermeyen Fethiye Belediyesi, Teleferik Projesi İnşaat ruhsatı alınıp alınmadığıyla ilgili yazıya  aynı gün jet hızıyla cevap vermiş ve bu konuda kendilerinden inşaat ruhsatı izni alınmadığı cevabını vermiştir. Evet gerçekten de çok hızlı bir cevap…
Aldığımız bazı duyumlara göre de, BABADAĞ TELEFERİK PROJESİ ihalesinden bir hafta önce,  ihaleye girecek bazı firmalara sahte isimle mektup yazılarak Babadağ Teleferik Projesinin izinlerinin usulüne uygun olmadığı ve bu anlamda da ihaleye girmelerinin kendileri için faydalı olmayacağı telkininde bulunulmuştur. Bu durum da çok ilginç bir hadisedir ve dikkate şayandır.
Özellikle Teleferik Projesinin İptali yönündeki açılan dava ile ilgili Sayın Arıcan’ın açıklamasına karşı S.S. ÖLÜDENİZ TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ BAŞKANI Sayın MÜMTAZ KÖKTEN karşı bir açıklama yaptı.
Sayın Kökten 19 Mart 2016 tarihli Batı Akdeniz Gazetesi’ne yaptığı açıklamada teleferik projesini engellemeye çalışmadıklarını, ihaleye rızalarının olmadığını, kendilerine danışılmadan ve kendilerinin yok sayılarak ihalenin yapıldığı iddiasında bulunmuştur.
Sayın KÖKTEN ayrıca açılan dava ile ilgili demokratik bir hakkı kullandıklarını ve bu hakkın Anayasal bir hak olduğunu belirtmiştir.
Yine Sayın KÖKTEN şirket faaliyeti ile ilgili kendilerine bilgi verilmediği iddiasında bulunmuştur.
Fethiye Ticaret Odası bir sürü iddiaların gölgesinde seçime gidiyor. İddialar olur böyle şeyler deyip geçiştirilecek cinsten değil elbette.
Bütün bu karşılıklı iddialara karşı Fethiye Ticaret Odası’nın Üyelerinin Pazar günü yapılacak seçimlerde nasıl bir tavır taşınacağını, kimi haklı kimi haksız olarak göreceğini ben dahil bütün Fethiyeliler  merakla beklemektedir.
Sevgi ve muhabbetle kalın değerli okurlar.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Değişen Havalar Değişen Havalar

Yaz döneminin tam göbeğinde, sıcakların hepimizi kavurduğu zamanlardayken… Rize’yi sel aldı, topraklar kaydı! Ordu’yu sel aldı, yollar ...

CÜBBELİ ZANGOÇLAR CÜBBELİ ZANGOÇLAR

Değerli okurlar, bilindiği üzere "CÜBBE YA DA CÜBBELİ" deyince aklımıza hemen iki sınıf geliverir: Bu sınıflardan biri "Din Adamları Sı...

YAYLALAR ve TURİZM… YAYLALAR ve TURİZM…

Orta Anadolu dağlıklarının düzü manasını taşır yaylalar. Özellikle Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ve yine ve bizzat ve de özell...

KOMÜNİST FETHİYE KOMÜNİST FETHİYE

Zıpkın devrimci, sosyalist, komünist, solcu falan derdik kendimize okul yıllarımızda. Orak çekiç amblemli bayraklar ve semboller, tek e...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yerele ilgi arttı Yerele ilgi arttı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi organizesinde ve...

ÖRNEK ÇALIŞMA ÖRNEK ÇALIŞMA

Milas Belediyesi Milas Kent Konseyi ve İstanbul Kartal Kent ...

İlk müdahaleyi Büyükşehir’in sağlık ekipleri yaptı İlk müdahaleyi Büyükşehir...

Fethiye-Dalaman yolu üzerinde seyir halindeyken arkadan arac...

Bodrum’a Bayram su takviyesi Bodrum’a Bayram su takviy...

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSK...

Muğla nüfusunun 100 katı yolcu taşıdı Muğla nüfusunun 100 katı ...

Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı, MUTTAŞ ve Özel Toplu Ta...

Tesislere 58 bin 351, konutlara bin 450 lira ceza Tesislere 58 bin 351, kon...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, yaklaşan Kurban Bayramı ön...

Türkiye ikincisi oldular! Türkiye ikincisi oldular!...

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca’da yapılan Deni...

“Yapı stokumuz yeni bir depreme hazır mı?” “Yapı stokumuz yeni bir d...

17 Ağustos depreminin yıldönümü ve imar barışı konularında a...

CHP’li Girgin; ‘AKP’de savaş suçlusudur’ CHP’li Girgin; ‘AKP’de sa...

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, son günlerde yaşanan...

Bina sayısı, değeri, daire sayısı da azaldı Bina sayısı, değeri, dair...

TÜİK verilerine gör bir önceki yıla göre bina sayısı % 28,1,...

Magazin HABERLERİ