batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

“Fethiye’de bu dönemin sonu gelmiştir”

CHP Fethiye İlçe Danışma toplantısında konuşan CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve ilçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, yerelde Fethiye Belediyesi ve genelde de Ak Parti yönetimini eleştirdiler.

07 Nisan 2018 - 11:48 'de eklendi ve 393 kez görüntülendi. A+A-

“Fethiye’de bu dönemin sonu gelmiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı ilçe danışma toplantısı yapıldı. CHP Fethiye ilçe Danışma toplantısına; CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Fethiye belediye meclis üyeleri, eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, milletvekili ve başkan adayları ile CHP Muğla il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetimi ve partililer katıldı.

 

“BİR CUMHURİYET HALK PARTİSİ VAR”

İlçe Danışma toplantısında CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ  ile CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan birer konuşma yaptı.  Konuşmalardan sonra ilçe danışma toplantısı basına kapalı olarak gerçekleşti.

Konuşmasında “CHP’nin Fethiye Belediye Başkanlığını kazanacağına bir ilçe başkanı olarak yürekten inanıyorum ve bunun zamanı gelmiştir” diyen CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Ülkemiz çok önemli bir dönemeçten geçiyor. Bu dönemeçte ne yazık ki 15 Temmuz sürecinden sonra gerçekleşen olağan üstü hal dönemlerinin üçer ay uzatmayla tekrar tekrar uzatılarak böylesine bir baskı sisteminin içerisinde muhalefet etmeye çalışan, ana muhalefet görevini üstlenmeye çalışan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Milletvekillerimiz canla başla mecliste yapılan görüşmelerde ve kamuoyunda bu muhalefet görevini sergilemeye çalışıyorlar” dedi.

“FETHİYE’DE BU DÖNEMİN SONU GELMİŞTİR”

Kullukçu, “Bizlerde ilçe yönetimi olarak mevcut genel iktidarın yanı sıra Fethiye’deki mevcut yerel iktidarla da mücadele etmek durumundayız. 1999 yılından bu yana devam eden süreçte sürekli, ‘Ben bilirim, benim yaptığım doğrudur’ anlayışının sergilendiği bir idare söz konusu ve her şeyi en iyi bilen ve her şeyi yönetmeye kalkan ve yönetmeye çalışan bir belediye başkanlıyla Fethiye’miz karşı karşıyadır.  Biz CHP’liler olarak artık bu dönemin sonuna erdiğini ve 1994’ten bu yana bırakmış olduğumuz sosyal demokrat belediyeciliğin yeniden Fethiye’de tesis edilmesi için önemli bir sürece hep birlikte girdik. Yerel seçimlere yaklaşık 1 yıl kaldı. CHP, genelde Fethiye’de birinci siyasi parti olma özelliğini şuan muhafaza etmekte. Gerek 2011 gerek 2015 Haziran ve Kasım genel seçimlerinde CHP olarak Fethiye’de birinci siyasi partiyiz. Peki, ne oluyor da biz yerel seçimlerde ayı neticeyi Fethiye’de gerçekleştiremiyoruz? Burada geçişin muhasebesini yapmak ve geleceği hazırlanmak açısından çok önemli ancak partimiz içerisinde geçmişten kaynaklanan bazı bölünmelerin eğer ki önüne geçersek, geçebilirsek CHP’yi Fethiye’de yeniden belediye anlamında iktidar yapabiliriz. Artık Fethiye’de yeni bir dönem başlamalı ve bu başlayacak dönem öncesinde parti içindeki bu bölünmüşlüğün ortadan kaldırılması için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Hepimiz bu ortak fikirdeyiz. Bu ortak fikir ortak akılla birleştiği zaman tek bir aday etrafında CHP Fethiye Örgütü birleştiği takdirde ben örgütün tüm desteği ve gücüyle CHP’nin Fethiye Belediye Başkanlığını kazanacağına bir ilçe başkanı olarak yürekten inanıyorum ve bunun zamanı gelmiştir. Arkadaşlar 1999-2019 20 yılık bir süreç. Bu dönemin sonu gelmiştir ve bizler şunun adamı, bunun adamı ayrımı yapmaksızın beraberce bu süreci götürmeliyiz. Bu süreçte karar verme merci olarak sadece ilçe başkanı ve yönetimi olmamalı. Tüm üyelerimiz ve tüm delegelerimiz bu karar verme sürecinin içinde olmalı” diye konuştu.

 

“YILGINLIĞA HİÇBİR ZAMAN YER YOKTUR”

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, seçimlerde sandığa sahip çıkmanın öneminden bahsederek şunları söyledi; “Ne yaparsa yapsınlar seçim kanunlarında hangi düzenlemeyi yaparlarsa yapsınlar biz CHP’liler ve aynı zamanda Cumhuriyete ve demokrasiye inanmış, ülkedeki bütün vatandaşlarımızdan siyasi oluşumlarla toplumsal oluşumlarla birlikte o sandıkları koruyacağız. Sandık güvenliğini biz koruyacağız” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan da, “Önümüzdeki dönem en büyük hedefimiz sandıklara sahip çıkmak olacak. Her sandığa en az 3’er kişiyi bulundurmak durumundayız. Ama bu sandığa sahip çıkısın sadece CHP’lilere yüklemek doğru değildir. Bugün tek adamla demokrasi, özgürlük ve cumhuriyetin savaşı vardır. Bu vesileyle sandığa sahip çıkabilecek, cumhuriyete inanan, Mustafa Kemal Atatürk’e sevgi ve saygı duyan herkes bu platformun içinde yer almalıdır. Yılgınlığa hiçbir zaman yer yoktur. Eğer bugün mevcut iktidar ve AKP’nin genel başkanı yeterli çoğunluğu bulabilmiş olsalardı şuan genel seçime hemen giderdi. Eğer yüzde 2’lik Saadet Partisinin peşinden bu kadar koşturuyorsa o rakamı tutturamamıştır demektir. Bu yukarda Amerika ile işini halletti, Türkiye’de hile yapacak anlayışını bir kenara bırakmak zorundayız. Bu ciddi bir savaştır. Cengiz Han, ‘Ben ne zaman kaçacak, saklanacak yerim olmadığını gördüğümde korkuyu yendim’ diyor. Bizde korkuyu yenmek zorundayız. Kazanacağız, birleşeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CHP’li Girgin; ‘AKP’de savaş suçlusudur’ CHP’li Girgin; ‘AKP’de savaş suçlusudur’...

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, son günlerde yaşanan ekonomik kriz ile ilgili sert konuştu. ...

‘Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz’ ‘Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize,...

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak AK Parti 6’ıncı Olağan Büyük Ko...

Bakan Kurum’dan inşaatçılara çağrı Bakan Kurum’dan inşaatçılara çağrı...

Dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adım da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi. ...

CHP Marmaris İlçe Başkanı Akbay oldu CHP Marmaris İlçe Başkanı Akbay oldu

Tek liste ile kongreye gidilen CHP Marmaris İlçe Başkanlığına Tolga Akbay seçildi....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yerele ilgi arttı Yerele ilgi arttı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi organizesinde ve...

ÖRNEK ÇALIŞMA ÖRNEK ÇALIŞMA

Milas Belediyesi Milas Kent Konseyi ve İstanbul Kartal Kent ...

İlk müdahaleyi Büyükşehir’in sağlık ekipleri yaptı İlk müdahaleyi Büyükşehir...

Fethiye-Dalaman yolu üzerinde seyir halindeyken arkadan arac...

Bodrum’a Bayram su takviyesi Bodrum’a Bayram su takviy...

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSK...

Muğla nüfusunun 100 katı yolcu taşıdı Muğla nüfusunun 100 katı ...

Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı, MUTTAŞ ve Özel Toplu Ta...

Tesislere 58 bin 351, konutlara bin 450 lira ceza Tesislere 58 bin 351, kon...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, yaklaşan Kurban Bayramı ön...

Türkiye ikincisi oldular! Türkiye ikincisi oldular!...

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca’da yapılan Deni...

“Yapı stokumuz yeni bir depreme hazır mı?” “Yapı stokumuz yeni bir d...

17 Ağustos depreminin yıldönümü ve imar barışı konularında a...

CHP’li Girgin; ‘AKP’de savaş suçlusudur’ CHP’li Girgin; ‘AKP’de sa...

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, son günlerde yaşanan...

Bina sayısı, değeri, daire sayısı da azaldı Bina sayısı, değeri, dair...

TÜİK verilerine gör bir önceki yıla göre bina sayısı % 28,1,...

Magazin HABERLERİ