batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

KOBİ NEFES kredisi başladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaptı. Toplantıda başkan yardımcıları ve sayman üye belirlendi. Üyelerin merakla beklediği TOBB Nefes Kredisi de görüşülerek gerekli işlemlerin başlatılması yönünde karar alındı.

10 Nisan 2018 - 18:09 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi. A+A-

KOBİ NEFES kredisi başladı

Osman Çıralı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirlendiği seçim sonrasında, FTSO’nun yeni Yönetim Kurulu 9 Nisan Pazartesi günü ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Kemal Hıra ve Mete Ay’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı, İbrahim Erdem’in de sayman üye olmasına oy birliği ile karar verildi. Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Dim, Halil İbrahim Öztürk, Fatih Tufan, Şevket Süreyya Gürol, Emre Başaran ve 7 Nisan Cumartesi günü yapılan seçimlerde FTSO Meclis Başkanı seçilen Mustafa Büyükteke de Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıda ele alınan gündem maddeleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilen Nefes Kredisi de vardı. Oda üyelerinin merakla beklediği karar Yönetim Kurulunda kabul edilerek üyelerin kredi kullanabilmesi için gerek çalışmalar başlatıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Seçimlerimizin ardından ilk yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Tüm üyelerimize, Fethiyemize, Seydikemerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yönetim içerisindeki başkan yardımcılarımızın ve sayman üyemizi istişare ederek, kimseyi kırmadan fikir birliği ile yaptık. Ekip arkadaşlarıma yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Meclis başkanımızı da her toplantımıza davet edeceğiz. Meclis Başkanımızı ve meclisimizi Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında bilgilendireceğiz. Meclisimizle uyum içerisinde çalışacağız.” dedi.

FTSO üyelerinin merakla beklediği Nefes Kredisi hakkında da açıklama yapan Osman Çıralı, “Seçildiğimiz gün de söylemiştik, ilk icraatımız KOBİ Nefes Kredisi olacak demiştik. Seçimler nedeniyle yönetim kurulu toplanamadığı için bu konuda bir ilerleme sağlayamamıştık. İlk toplantımızda bu konuyu da ele aldık. Gerekli çalışmaları başlattık. İhtiyacı olan tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.” ifadelerine yer verdi.

 

Nefes Kredisi hangi imkânları sunuyor?

Düşük faiz ve oranlarıyla geçtiğimiz sene can suyu olan “TOBB Nefes Kredisi” projesi yeniden başlıyor. TOBB öncülüğünde, Odamız katkısıyla gerçekleştirilecek Nefes Kredisi aylık 0,99 faiz oranı ve 18 ay vade imkânı ile başladı. Projenin teminatı, TOBB ile Odamız tarafından sağlanacak. FTSO üyelerinin “KOBİ Nefes Kredisi”nden yararlanmaları için toplam 15.000.000 TL. kredi imkanı sunuldu.

“Nefes Kredisi”nden yararlanma koşulları neler?

FTSO üyeleri Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası ve Denizbank Şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Kredinin aylık faizi brüt %0,99, yıllık faiz oranı %8,50 olarak uygulanacak.

Kredinin alt limiti 50.000 TL. üst limiti (grup şirketler dahil) 100.000 TL. olacak.

Kredinin vadesi 18 ay olarak belirlenmiştir. İlk 6 ay anapara ödemesiz (sadece kredinin faizi ödenecek), takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere 18 ayda ödenecek.

Krediye başvurmak için, FTSO üyelerinin Odadan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir” ibaresi yer alan faaliyet belgesi alması gerekiyor.

Bankalar FTSO üyelerinin başvurusunu alacak, KGF (Kredi Garanti Fonu) ile birlikte kredi uygunluğunu değerlendirerek kredi miktarını belirleyecek.

Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacak. Örneğin 10.000 TL kredi için bankalarca alınacak masraf 30 TL. olacak. FTSO üyeleri düşük faizin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı 15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı...

Merkezi Fethiye’de olan ve İstanbul’a da açılan, dev zincir marketlerle yarışan Azda Süpermarket Fethiye’deki mağaza sayısını 8’e, Türk...

Bina sayısı, değeri, daire sayısı da azaldı Bina sayısı, değeri, daire sayısı da aza...

TÜİK verilerine gör bir önceki yıla göre bina sayısı % 28,1, yüzölçümü % 41,8, değeri % 28,2, daire sayısı % 46,1 azaldı. 2018 yılı ilk...

İstihdam oranı %48,1 oldu İstihdam oranı %48,1 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2018 dönemi istihdam verilerini açıkladı....

2018 Temmuz’da 12378 konut satıldı 2018 Temmuz’da 12378 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Temmuz 2018’de ülkemizde  123878, Aydın’da 2933, Denizli’de  1461 Muğla’da 1638 konut sat...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Aç Kurtlar Aç Kurtlar

Güçlü güçsüzü yer! Doğanın acımasız ama devamlılığı için ...

Bir duayenimizi kaybettik Bir duayenimizi kaybettik

Fethiye’nin tanınmış duayen gazetecilerinden, politikacı ve ...

MUĞLA BAYRAMA HAZIR MUĞLA BAYRAMA HAZIR

Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı tedbirlerle ilgili açıkla...

15’inci mağaza Taşyaka’da açıldı 15’inci mağaza Taşyaka’da...

Merkezi Fethiye’de olan ve İstanbul’a da açılan, dev zincir ...

BOTAV bilgilendirme yaptı BOTAV bilgilendirme yaptı...

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeler...

Bunlar denizden çıktı Bunlar denizden çıktı

Hazırlıklarında sona yaklaşılan Burunucu Parkı’nda deniz dib...

Yerinizi ayırtın, sokakta kalmayın! Yerinizi ayırtın, sokakta...

Marmaris Halk Plajı’nda çadır kurmanın ‘güvenlik, temizlik v...

Yağmur suyu kanalları temizlendi Yağmur suyu kanalları tem...

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Muğla Su ve K...

Muğla’yı Türkiye’ye tanıttılar Muğla’yı Türkiye’ye tanıt...

Muğla Tenis Kulübü olarak 11.Yılımızda altyapı ve performans...

Denizin kızları İzmir yolcusu Denizin kızları İzmir yol...

Bodrum Yalıkavak Mahallesi'nde birçok başarıya imza atan Yal...

Magazin HABERLERİ