batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

KOBİ NEFES kredisi başladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaptı. Toplantıda başkan yardımcıları ve sayman üye belirlendi. Üyelerin merakla beklediği TOBB Nefes Kredisi de görüşülerek gerekli işlemlerin başlatılması yönünde karar alındı.

10 Nisan 2018 - 18:09 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi. A+A-

KOBİ NEFES kredisi başladı

Osman Çıralı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirlendiği seçim sonrasında, FTSO’nun yeni Yönetim Kurulu 9 Nisan Pazartesi günü ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Kemal Hıra ve Mete Ay’ın Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı, İbrahim Erdem’in de sayman üye olmasına oy birliği ile karar verildi. Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Dim, Halil İbrahim Öztürk, Fatih Tufan, Şevket Süreyya Gürol, Emre Başaran ve 7 Nisan Cumartesi günü yapılan seçimlerde FTSO Meclis Başkanı seçilen Mustafa Büyükteke de Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıda ele alınan gündem maddeleri arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilen Nefes Kredisi de vardı. Oda üyelerinin merakla beklediği karar Yönetim Kurulunda kabul edilerek üyelerin kredi kullanabilmesi için gerek çalışmalar başlatıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Seçimlerimizin ardından ilk yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Tüm üyelerimize, Fethiyemize, Seydikemerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yönetim içerisindeki başkan yardımcılarımızın ve sayman üyemizi istişare ederek, kimseyi kırmadan fikir birliği ile yaptık. Ekip arkadaşlarıma yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Meclis başkanımızı da her toplantımıza davet edeceğiz. Meclis Başkanımızı ve meclisimizi Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında bilgilendireceğiz. Meclisimizle uyum içerisinde çalışacağız.” dedi.

FTSO üyelerinin merakla beklediği Nefes Kredisi hakkında da açıklama yapan Osman Çıralı, “Seçildiğimiz gün de söylemiştik, ilk icraatımız KOBİ Nefes Kredisi olacak demiştik. Seçimler nedeniyle yönetim kurulu toplanamadığı için bu konuda bir ilerleme sağlayamamıştık. İlk toplantımızda bu konuyu da ele aldık. Gerekli çalışmaları başlattık. İhtiyacı olan tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.” ifadelerine yer verdi.

 

Nefes Kredisi hangi imkânları sunuyor?

Düşük faiz ve oranlarıyla geçtiğimiz sene can suyu olan “TOBB Nefes Kredisi” projesi yeniden başlıyor. TOBB öncülüğünde, Odamız katkısıyla gerçekleştirilecek Nefes Kredisi aylık 0,99 faiz oranı ve 18 ay vade imkânı ile başladı. Projenin teminatı, TOBB ile Odamız tarafından sağlanacak. FTSO üyelerinin “KOBİ Nefes Kredisi”nden yararlanmaları için toplam 15.000.000 TL. kredi imkanı sunuldu.

“Nefes Kredisi”nden yararlanma koşulları neler?

FTSO üyeleri Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası ve Denizbank Şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Kredinin aylık faizi brüt %0,99, yıllık faiz oranı %8,50 olarak uygulanacak.

Kredinin alt limiti 50.000 TL. üst limiti (grup şirketler dahil) 100.000 TL. olacak.

Kredinin vadesi 18 ay olarak belirlenmiştir. İlk 6 ay anapara ödemesiz (sadece kredinin faizi ödenecek), takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere 18 ayda ödenecek.

Krediye başvurmak için, FTSO üyelerinin Odadan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir” ibaresi yer alan faaliyet belgesi alması gerekiyor.

Bankalar FTSO üyelerinin başvurusunu alacak, KGF (Kredi Garanti Fonu) ile birlikte kredi uygunluğunu değerlendirerek kredi miktarını belirleyecek.

Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacak. Örneğin 10.000 TL kredi için bankalarca alınacak masraf 30 TL. olacak. FTSO üyeleri düşük faizin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
‘İsrail, tecrit edilmelidir’  ‘İsrail, tecrit edilmelidir’...

Muğla'da CHP örgütleri tarafından düzenlenen eylemde, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in, bu duruma tepki gösteren F...

Bodrum-Milas’ta yüzde 12 artış Bodrum-Milas’ta yüzde 12 artış

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Nisan ayı havalimanı istatistiklerine göre; Nisan ayında Muğla Milas-Bodrum Havalim...

‘Faizlerin düşmesi konut satışlarını olumlu etkileyecektir” ‘Faizlerin düşmesi konut satışları...

Hükümetin, tapu harcı, KDV indirimi, imar barışının ardından kredi faizlerinin % 1’in altına çekilmesi emlakçıları da sevindirdi. ...

İmar barışı yasalaştı, yıkım kararları iptal edilecek İmar barışı yasalaştı, yıkım kararları i...

TBMM Genel Kurulunda, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
İyi Parti’de Ertan Kuçükay rahatsızlığı İyi Parti’de Ertan Kuçüka...

İyi Parti Muğla Milletvekili Adayları belli oldu. Listede MH...

Ak Parti’nin listesi belli oldu Ak Parti’nin listesi bell...

Ak Parti Muğla Milletvekili adayı listesi de  belli oldu. ...

Saadet Partisi’nde ilk sırada Uludağ var Saadet Partisi’nde ilk sı...

Saadet Partisi Muğla Milletvekili Aday listesi belli oldu. S...

MHP milletvekili adaylarını tanıtıldı MHP milletvekili adayları...

MHP Muğla İl Başkanlığı'nca 24 Haziran'da yapılacak genel se...

CHP’de 3 vekil listede yer bulamadı CHP’de 3 vekil listede ye...

CHP Muğla Milletvekili aday sıralaması belli oldu. MHP’nin a...

CHP’de liste açıklandı mı? CHP’de liste açıklandı mı...

Merakla beklenen CHP Muğla Milletvekili sıralaması ile ilgil...

Büyük bir coşkuyla kutladık Büyük bir coşkuyla kutlad...

Tün yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Sp...

Kıraç,  coştu ve coşturdu Kıraç,  coştu ve coşturdu...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ünlü san...

Vicdansızlar!..  Vücudundan 145 saçma çıkarıldı Vicdansızlar!..  Vücudund...

Bodrum'da, dere yatağında, kanlar içinde yaralı bulunan soka...

Tünel açıldı, ama ücretli Tünel açıldı, ama ücretli...

Yap işlet devret modeliyle yapılan Göcek Tüneli’nin bakıma a...

Magazin HABERLERİ