batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

Başkan Gürün müjdeyi verdi: Sezona yetişecek

Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden, Türkiye’nin dünyaya tanıtımında fotoğraflarının kullanıldığı Ölüdeniz’in sorunlarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün çözeceklerini müjdeledi

12 Nisan 2018 - 9:09 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi. A+A-

Başkan Gürün müjdeyi verdi: Sezona yetişecek

Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden, Türkiye’nin dünyaya tanıtımında fotoğraflarının kullanıldığı Ölüdeniz’in sorunlarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün çözeceklerini müjdeledi. “Ölüdeniz Atık Su Arıtma Tesisi’nde sona yaklaştık” diyen Başkan Gürün, Ölüdeniz Belceğiz içme suyu ve Hisarönü-Ovacık kollektör şebeke yapımı ile 48 milyon TL yatırım yapacaklarını söyledi.

 

Yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgi gösterdiği Ölüdeniz’deki altyapı eksiklikleri turizmcileri endişelendiriyor.  Ovacık, Hisarönü’nde kanalizasyon, arıtma, içme suyu yok, yollar yetersiz ve bakımsız. Belceğiz’de kanalizasyon yapıldı, arıtma henüz tamamlanamadı. İçme suyu yok, yollar bakımsız. Yıllardır çözümlenemeyen sorunlar turizmcileri dertleriyle baş başa bırakırken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Fethiye’de muhtarlarla yaptığı toplantıdaki sözleri turizmcileri umutlandırdı.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Bilgilendirme toplantıları için Fethiye Muhtarları ile bir araya geldi.  Başkan Gürün, “2014 yılında değişen yasa ile Muğla’da olmayan, yoktan bir belediyeyi kurduk. Muğla gibi geniş ve özel bir coğrafyada hizmetlerin aksamadan ilerlemesi için ilimizi 6 hizmet bölgesine ayırdık.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2017 yılları arasında Muğla ili genelinde ve Fethiye ilçesi özelinde yaptıkları, 2018 yılında yapacaklarının anlatıldığı Bilgilendirme Toplantısı’na Fethiye muhtarları yoğun ilgi gösterdi. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü çiçeklerle karşıladı.

BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİNDEN MUHTARLARIMIZ ÇOK MEMNUN

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İlçesi Bilgilendirme toplantısında konuşan Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ilçelerine ve mahallelerine yapılan hizmetlerden Fethiye Muhtarları olarak çok memnun olduklarını söyledi ve hizmetleri, bilgilendirme toplantısı ile yüz yüze görüşme imkanı sağladığı için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

Eldirek Mahalle Muhtarı Osman Köse 2 dönemdir muhtarlık yaptığını, köylerinin mahalle olduğunu söyledi ve Büyükşehir Belediyesi’nin bütün hizmetlerinden çok memnun olduklarını, özellikle yollar, muhtarlar masası, mezarlık hizmetleri ve MUSKİ’nin önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Esenköy Mahalle Muhtarı Mesut Çavdar Büyükşehir’in hizmetleri ile mahallelerine her zaman ulaştığını, onlar olmadan işlerin yürümeyeceğini söyledi. Tuzla Mahalle Muhtarı Bekir Çalış, Büyükşehir hizmetlerinden çok memnun olduklarını, bu bilgilendirme toplantısı sayesinde dere temizliği ve imarla ilgili isteklerini gerekli daire başkanlıklarına yüz yüze iletebileceğini söyleyerek toplantı için Başkan Gürün’e teşekkür etti.

 

VATANDAŞLARIMIZIN TEŞEKKÜRÜ, SAĞ OLUN DEMESİ BİZLER İÇİN EN BÜYÜK MUTLULUK

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasının üzerinden 4 yıl geçtiğini söyledi ve Büyükşehir’in hizmetleri ile Muğla gibi geniş bir coğrafyada bütün vatandaşlara ulaştığını, kuruluşta verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak hizmette 4 yılı doldurduk. 2014 yılında değişen yasa ile Muğla’da olmayan, yoktan bir belediyeyi kurduk. Muğla gibi geniş ve özel bir coğrafyada hizmetlerin aksamadan ilerlemesi için ilimizi 6 hizmet bölgesine ayırdık. Vatandaşlarımızın çeşmeden akan suyunun kesilmemesi, güvenli ve modern yollarla sevdiklerine ulaşabilmesi, ulaşımda rahat ve konforlu araçlarla seyahat edebilmesi, Muğla’mızın yeşilinin ve mavisinin korunması, tarımda üreticilerimizin desteklenmesi, sağlıkta Büyükşehir’i yanlarında hissetmeleri için Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak 4 yıldır aralıksız çalışıyoruz ve vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın ve mahallelerinde bizlerin temsilcisi sayılan siz muhtarlarımızın hizmetlerimizden memnuniyeti, sağolun demesi bizler için yeterli. Bugüne kadar Muğla’mıza 882 Milyon yatırım, Fethiye ilçemize de 113 Milyon 647 Bin TL yatırım yaptık. Fethiye ilçemizde Ölüdeniz-Patlangıç, uzun yıllardır yapılamayan Karakeçiler-Kayaköy yollarını ve sorumluluğumuzdaki 155 km yolun 100 kilometresini standartlara uygun hale getirdik. 21.5 Milyon TL yatırımla Ölüdeniz Atık Su Arıtma Tesisi’nde sona yaklaştık. Bu tesisin yapımındaki destekleri için sayın Hasan Özyer milletvekilimize tekrar teşekkür ediyorum. Alt yapı olarak Fethiye ilçemize 36 Milyon yatırım yaptık, 2018’de de Ölüdeniz Belceğiz içme suyu ve Hisarönü-Ovacık kollektör şebeke yapımı ile 48 Milyon yatırım yapacağız. Bağyaka kreşinden, evde bakım hizmetlerine, Katı Atık Tesisi 2.lotundan, Göcek’te teknelerden atık alımlarına, tarımsal desteklemelerden, mezarlık hizmetlerine kadar Fethiye ilçemizde ve Muğla genelinde hizmetlerimize bütün vatandaşlarımıza ulaştık. Bu bilgilendirme toplantıları ile mahallelerinde bizlerin temsilcisi olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya geliyor, sizlerin düşüncelerini ve fikirlerini alıyoruz. Ayrıca bu toplantılarla Muğla’mızda ya da ilçemizde yapılan her hizmetin sizlerin tarafından bilinmesini sağlıyoruz. HedefimizBirMuğla1Bir sloganımızda olduğu gibi Seydikemer’de yapılan güzel bir hizmeti Milas’ta yaşayan hemşehrilerimiz bilmeli ve mutlu olabilmeli. Muğla’mız hizmet bekleyen bir coğrafya. 4 yılda yaptıklarımız, bundan sonra yapacağımız hizmet ve projelerimizle Muğla’mızı geleceğe hep birlikte taşıyacağız.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vali Civelek: “Kahramanlık destanı yazdık” Vali Civelek: “Kahramanlık destanı yazdı...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeği programına katılım yoğun...

Dualar okundu, karanfiller bırakıldı Dualar okundu, karanfiller bırakıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Menteşe’de çeşitli programlar düzenlendi. Etkinlikler kapsamında bisiklet turu düze...

“15 Temmuz’u unutturmayacağız” yazılı pankart açtı “15 Temmuz’u unutturmayacağız̶...

Ölüdeniz’in dünyaca ünlü Babadağ’dan paraşütle atlayarak havada "15 Temmuz’u unutturmayacağız" yazılı pankart açan Ak Parti Fethiye İlç...

Kazalar 4 can aldı Kazalar 4 can aldı

Muğla’nın Datça, Köyceğiz, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 4 kişi hayatını kaybetti....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Avva ve Seçil Store açıldı Avva ve Seçil Store açıld...

Avva ve Seçil Store Mağazaları ile Tufanlar Wedding Gelinlik...

Kırkpınar’da Ali Yanatma erken elendi Kırkpınar’da Ali Yanatma ...

Geçen hafta sonunda Kavaklıdere’de yapılan yağlı pehlivan gü...

Yerel tohum etkinlikleri ayda iki defa yapılacak Yerel tohum etkinlikleri ...

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesinin organizesinde...

Vali Civelek: “Kahramanlık destanı yazdık” Vali Civelek: “Kahramanlı...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit a...

Dualar okundu, karanfiller bırakıldı Dualar okundu, karanfille...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Menteşe’...

“15 Temmuz’u unutturmayacağız” yazılı pankart açtı “15 Temmuz’u unuttu...

Ölüdeniz’in dünyaca ünlü Babadağ’dan paraşütle atlayarak hav...

Kazalar 4 can aldı Kazalar 4 can aldı

Muğla’nın Datça, Köyceğiz, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde...

Başkan Uçak: “15 Temmuz direnişin zaferi, dirilişin de haberidir” Başkan Uçak: “15 Temmuz d...

Mamur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Ön...

Ünlüler Kai Beach’te keyifli bir akşamüstü davetine katıldılar Ünlüler Kai Beach’te keyi...

Türkiye’nin cennet koyu Mandarin Oriental, Bodrum’da yer ala...

“Cumhuriyetin ve parlamenter sistemin sesi olacağız” “Cumhuriyetin ve parlamen...

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri ilçe ilçe dola...

Magazin HABERLERİ