batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

Muğla’ya iki ödül kazandırdılar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Tarıma Değer Katanlar Ödüllendiriliyor” Yarışması sonuçlandı.

17 Mayıs 2018 - 6:47 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi. A+A-

Muğla’ya iki ödül kazandırdılar

Yarışmada Bireysel kadın yayımcılar dalında Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Tarım Teknikeri Selma Erez “Kadınlardan Oluşan Tarımsal Amaçlı Kooperatif Kurulması ve Pazarlama” projesi ile birinciliği, İl Müdür Yardımcısı Enver Aydın “Arı Konaklama Noktalarının Sayısallaştırılması” projesi ile Proje dalında ikinciliğe layık görüldü. Ödülü Enver Aydın adına Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman Kurnaz aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın elinden ödül alan Selma Erez ve Süleyman Kurnaz projeleri hakkında Bakanı ve konukları bilgilendirdi.

Türkiye çapında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüğü personelinin çalışmalarının aday gösterildiği yarışma, “Bireysel Çalışmalar Kadın ve Erkek Yayımcılar ile Proje Dalında” düzenlendi.

Bulunduğu yörede çalışmaları sonucu farklılık oluşturan yayımcı personelin ortaya çıkarılması, bu çalışmalardan herkesin haberdar olması, yararlanması, bu çalışmaların ödüllendirilmesiyle motivasyonun artırılması, tarımsal yayımın öneminin vurgulanması amacıyla düzenlenen “Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni” Bakanlığımız Merkez Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmaya, Denizbank A.Ş. tarafından sağlanan finansal destek sponsorluğuyla kadın yayımcılar kategorisinde 8, erkek yayımcılar kategorisinde 16 ve projeler kategorisinde 28 olmak üzere toplam 52 aday proje veya kişi katıldı. Yarışmada 14 kategoride 16 proje ve 21 yayımcı personel ödüle layık görüldü.

14 Mayıs 2018 Dünya Çiftçiler Gününde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül törenine, başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba olmak üzere, Bakanlık yetkilileri ile ödüle layık görülen İllerin İl Müdürleri ve ilgili teknik personelleri katıldı. Tarıma Değer Katanlar Yarışmanın düzenlendiği 2.yılında proje dalında birinciliği alan Muğla, yarışmanın üçüncü yılında ise katılım sağlayan iki projenin iki ödül alması ile yarışmaya damga vurdu.

İl Müdürü Şakir Fırat Erkal Muğla olarak iki ödül almanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını, fakat bu ödüllerin rehavete yol açmayacağını, tam aksine çalışmaların hızla devam edeceğini ifade etti. Muğla olarak birçok farklı çalışmaya imza attıklarını ifade eden Erkal, ayrıca emeği geçen personele teşekkür etti.

Süleyman Kurnaz da Muğla olarak gönderilen iki projenin de ödüle layık görülmesinin verdiği sevinci yaşadıklarını, “Arı Konaklama Noktalarının Sayısallaştırılması”  Projesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu ve çalışma sırasında çaba gösteren tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Bireysel Kadın Çiftçiler Proje dalında birinciliği alan Selma Erez, kadın çiftçiler ile yaptığı kooperatifleşme ve pazarlama çalışmanın ödüle layık görülmesinden çok mutlu olduğunu, Muğla olarak kadın çiftçi çalışmalarında farklı çalışmalara imza attıklarını, proje çalışmalarını devam ettiğini ve edeceğini söyledi. Bu ödülün başarısı kadar sorumluluk yüklediğini, çalışmaların daha da artarak devam edeceğini söyledi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerele ilgi arttı Yerele ilgi arttı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi organizesinde ve Fethiye Belediyesi desteği ile gerçekleşen Yerel Tohum Ürünleri Satış günl...

ÖRNEK ÇALIŞMA ÖRNEK ÇALIŞMA

Milas Belediyesi Milas Kent Konseyi ve İstanbul Kartal Kent Konseyi tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında Milas’ta Ekolojik ...

İlk müdahaleyi Büyükşehir’in sağlık ekipleri yaptı İlk müdahaleyi Büyükşehir’in sağlık ekip...

Fethiye-Dalaman yolu üzerinde seyir halindeyken arkadan aracın çarpmasıyla yola savrularak yaralanan motosiklet sürücüsüne ilk müdahale...

Bodrum’a Bayram su takviyesi Bodrum’a Bayram su takviyesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramında yaşanabilecek su sıkıntısı nedeniyle ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Yerele ilgi arttı Yerele ilgi arttı

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi organizesinde ve...

ÖRNEK ÇALIŞMA ÖRNEK ÇALIŞMA

Milas Belediyesi Milas Kent Konseyi ve İstanbul Kartal Kent ...

İlk müdahaleyi Büyükşehir’in sağlık ekipleri yaptı İlk müdahaleyi Büyükşehir...

Fethiye-Dalaman yolu üzerinde seyir halindeyken arkadan arac...

Bodrum’a Bayram su takviyesi Bodrum’a Bayram su takviy...

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSK...

Muğla nüfusunun 100 katı yolcu taşıdı Muğla nüfusunun 100 katı ...

Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı, MUTTAŞ ve Özel Toplu Ta...

Tesislere 58 bin 351, konutlara bin 450 lira ceza Tesislere 58 bin 351, kon...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, yaklaşan Kurban Bayramı ön...

Türkiye ikincisi oldular! Türkiye ikincisi oldular!...

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sapanca’da yapılan Deni...

“Yapı stokumuz yeni bir depreme hazır mı?” “Yapı stokumuz yeni bir d...

17 Ağustos depreminin yıldönümü ve imar barışı konularında a...

CHP’li Girgin; ‘AKP’de savaş suçlusudur’ CHP’li Girgin; ‘AKP’de sa...

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, son günlerde yaşanan...

Bina sayısı, değeri, daire sayısı da azaldı Bina sayısı, değeri, dair...

TÜİK verilerine gör bir önceki yıla göre bina sayısı % 28,1,...

Magazin HABERLERİ