batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

Ertürk, “Kaybedilen tüm haklar geri kazandırılacak”

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği erken genel seçiminin Fethiye ve Muğla milletvekili aday adayları arasındaki sürpriz isimlerden CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Eczacı İbrahim Ertürk, projeleriyle de öne çıkıyor.

17 Mayıs 2018 - 6:50 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi. A+A-

Ertürk, “Kaybedilen tüm haklar geri kazandırılacak”

20 yıldır Muğla Eczacılar Odası Başkanlığı yapan, Fethiye’nin tanınmış eczacılarından İbrahim Ertürk, sağlıktan tarıma, turizmden ticarete bölgenin geleceği için Ankara’da proje bazlı çalışmalar yapacağını belirtti.

 

ECZACILIK SEKTÖRÜNDEKİ SIKINTILAR

“Sağlık personelimizin, çiftçilerimizin, kamu çalışanlarımızın, esnaf arkadaşların, emekçi çalışan işçilerimizin, gözü kulağı eli ayağı olmaya devam edeceğim.” Diyen CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı İbrahim Ertürk, “Milletvekili olarak özellikle mensubu olduğum eczacılık sektöründeki sıkıntıları gidererek 2005 yılından bu tarihe kadar uygulanan sağlık dönüşüm projesinin en mağdurları olan eczacılarımızın zararlarının telafisi ve sıkıntılarının giderilmesi öncelikli görevlerimdir.

Kısacası nedir bunlar, nedir bu çözüm bekleyen sorunlar? İlaç fiyat kararnamesinin değiştirilmesi, Avro kurunun güncellenmesi, Eczane denetim sisteminin değiştirilmesi, OTC, Reçetesiz ilaç satışı, ısı nem sistemi, SGK protokol sürecinin yeniden revize edilerek ıskonto, reçete kıymet bedeli ve meslek hakkı, sorunlarının çözüme kavuşturulması, en önemlisi ise eczanelerimizin yeniden 1. basamak sağlık kuruluşu statüsüne kavuşturarak eski saygınlığının kazandırılmasıdır.” Dedi.

 

KAYBEDİLEN TÜM HAKLAR GERİ KAZANDIRILACAK

“Hekim arkadaşların ve diğer sağlık personelinin kaybetmiş oldukları tüm mesleki ve ekonomik kayıplarının uzmanlık alanları ve liyakatlerine göre tekrar düzenlenerek özlük hakları ve ekonomik kazanımlarda tekrar eski saygınlıklarına kavuşturulması öncelikli çalışmalarım olacaktır.” Diyen Ertürk, “Ayrıca toplumsal ekonomimizin temel taşı çiftçilerimiz ve köylülerimizin ekonomik sorunlarını çözmek en öncelikli görevimiz olacaktır. Köylünün ekonomisini düzeltmenin temel taşı Kooperatif hareketinin yeniden yapılandırılarak canlandırılmasıdır. Bizim köylümüzün üretmekten, çalışmaktan tarafa hiçbir sıkıntısı yok ve olamaz da. Tek sıkıntısı ürettiğini hak ettiği değerden satamamak, emeğinin gerçek ekonomik kazancını sağlayamamaktır. Burada devletimiz devreye girecek ve belirleyici olacak. Buda ancak bölgesel kooperatifleri güçlendirmek (Tariş, Fiskobirlik, Antbirlik, Trakyabirlik vb.) Bölgesel kooperatif olmayan yerlerde Tarım Kredi Kooperatiflerini güçlendirerek sadece birkaç ürün değil köylümüzün ürettiği tüm ürünleri alarak onların alın terinin gerçek karşılığını verip hayat standatlarını yükselterek yeniden yüzlerinin gülmesini sağlamak, umutlarını yeşertmek ve emeklerinin karşılığını vermek birinci önceliğimiz olacaktır.

Önümüzde her sektörde yukarıda saydığım gibi çözüm bekleyen sorunlar vardır. Yeter ki sorunlara gerçekçi çözümler üretip, alın terinin ve emeğin gerçek karşılığını vererek bu projeleri gerçekleştirebiliriz. İşte bu hedeflere varmak için halkımızın hislerine tercüman olarak hizmet edebilmek için Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Aday Adaylığına başvurdum.

Tüm bu düşüncelerim ve İyi dileklerimle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KAYABAŞ, ‘ZAFERLE ÇIKACAĞIZ’ KAYABAŞ, ‘ZAFERLE ÇIKACAĞIZ’

AK Parti Muğla Milletvekili adayı Muhittin Kayabaş;  Ak Parti Fethiye ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililer ve ilçe yönetimi ile b...

Gökcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür Gökcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşek...

Gökcan, aday adaylığı sürecinde ve bugüne kadar kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, “Özellikle beni Muğla Milletvekili Aday...

Bitez’de esnafları ziyaret ettiler Bitez’de esnafları ziyaret ettiler

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Genel Seçimler için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ...

CHP’nin tek kadın, Bodrum’un tek milletvekili adayı CHP’nin tek kadın, Bodrum’un tek milletv...

24 Haziran seçimleri için Türkiye’de nefesler tutulmuşken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum'dan tek adayı olan Av. Emine Yenilmez Ayd...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
20 hektar alan yandı 20 hektar alan yandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde önceki gün yaşanan yangın fe...

Kavga ettiler, alkolün etkisi geçince barıştılar Kavga ettiler, alkolün et...

Marmaris'te alkollü İngiliz çift ile bir Türk, tekne turu so...

KAYABAŞ, ‘ZAFERLE ÇIKACAĞIZ’ KAYABAŞ, ‘ZAFERLE ÇIKACAĞ...

AK Parti Muğla Milletvekili adayı Muhittin Kayabaş;  Ak Part...

Köprüyle kavuştular, kucaklaştılar Köprüyle kavuştular, kuca...

2 milyon 137 bin 512 TL’ye mal olan CHP’li Muğla ve Ak Parti...

İpekoğlu imzaladı İpekoğlu imzaladı

TFF 2'nci Lig ekiplerinden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, yol...

Çöp kamyonu çarptı ‘ünlülerin mimarı’ kurtarılamadı Çöp kamyonu çarptı ‘...

Bodrum'da, mimar Muzaffer Aksoy (74), geri manevra yapan çöp...

BAŞKA BİR FETHİYE MÜMKÜN BAŞKA BİR FETHİYE MÜMKÜN...

Siyasi partiler, Pazartesi günü YSK’na Milletvekili adayları...

Ortak hizmet, ortak açılış Ortak hizmet, ortak açılı...

CHP’li Muğla ve Ak Partili Antalya Büyükşehir Belediyelerini...

Yola bırakılan hayvan pislikleri rahatsız ediyor Yola bırakılan hayvan pis...

Fethiye’de cadde, sokak ve yeşil alanlara köpek sahiplerinin...

Gökcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür Gökcan’dan Cumhurbaşkanı ...

Gökcan, aday adaylığı sürecinde ve bugüne kadar kendisine de...

Magazin HABERLERİ