batiakdeniz medya
batiakdeniz medya

“Fethiye her şeyi ile cennet gibi çok özel yerlerdir”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete Fethiye’ye gelerek;  Fethiye’deki denizciler ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Kalkavan, Fethiye’nin önemine değindi   Aksazlar Koyu’ndaki tesislerde düzenlenen kahvaltılı toplantı etkinliğine yoğun katılım oldu. Toplantıya; TOBB başkan yardımcısı Halim Mete, DTO yönetim kurulu üyesi Rıdvan Kartal ve Sualp […]

04 Mart 2018 - 13:07 'de eklendi ve 443 kez görüntülendi. A+A-

“Fethiye her şeyi ile cennet gibi çok özel yerlerdir”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete Fethiye’ye gelerek;  Fethiye’deki denizciler ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Kalkavan, Fethiye’nin önemine değindi

 

Aksazlar Koyu’ndaki tesislerde düzenlenen kahvaltılı toplantı etkinliğine yoğun katılım oldu. Toplantıya; TOBB başkan yardımcısı Halim Mete, DTO yönetim kurulu üyesi Rıdvan Kartal ve Sualp Ürkmez ile Erbil Özkaya, DTO üyeleri Yaşar Naiboğlu, Asım İlker Meşe ve Ali Deniz Eraydın  ile Tuncay  Şeker, DTO Fethiye Şube başkanı Şaban Arıkan  ve yönetim kurulu üyeleri  katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan DTO İMEAK Fethiye şubesi başkanı Şaban Arıkan, “Bugün Sayın genel başkanımız Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile TOBB başkan yardımcımız Halim Mete aramızdalar. Fethiye’deki denizcilik sektörü temsilcileri ile bir toplantı düzenlemekteyiz. Toplantıda Fethiye’deki denizcilik sektörü  ve deniz turizmi sektörünün sorunlarını  görüşecekler, sorularımızı cevaplayacaklar  ve bilgi alışverişinde bulunacağız. Katılımdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan’da konuşmasında “Göcek ve Fethiye bizler için ayrı bir öneme sahip yerlerdir.  İstanbul’da yaşıyoruz. Bir ayağımızda devamlı Göcek’tedir. Göcek ve Fethiye her şeyi ile cennet gibi çok özel yerlerdir” dedi.  İskenderun’dan Hopa’ya kadar ve iç denizimizin olduğu Van’da dahil olmak üzere bütün kıyı hattımızdaki şubelerimiz  ve temsilciliklerimizi ziyaret etmekteyiz”  dedi.

Üyelerimiz ile toplantı düzenlediklerini ifade eden Kalkavan “4 yılda bir yapılmakta olan bir seçimimiz ve genel kurulumuz var. Önümüzdeki 4 Nisan’da Fethiye şubemizde genel kurulumuz gerçekleşecek ve ardından 8 Nisan’da merkez genel kurulumuz yapılacaktır. Çok değerli bir ekip ile yola çıktık. Ülkemize ve Deniz Ticaret Odamıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Bizler  için en  önemli  ve değerli  konumuz Piri Reis  Üniversitemizdir diyen Kalkavan “Önümüzde 8 Mart Dünya Kadınlar günümüz var. Bu toplantıda formatı değiştireceğim. İlk söz hakkını; kadınlarımıza ve çocuklarımıza vereceğim. İlk önce kadınlarımızın ve çocuklarımızın sorularını yanıtlayacağım sonra da erkeklerin sorularını cevaplayacağım” dedi.

Konuşmasına devam eden Kalkavan  “Genelde çocuklarımıza ve kadınlarımıza otur, sus, konuşma gibi şeyler söyleriz. Halbuki;  bu çok yanlış. Kadınlarımızda ve çocuklarımızda o kadar güzel fikirler ve düşünceler  vardır. Bu bakımdan üniversitemizde kız öğrencilerimize erkeklerden % 10 daha fazla burs vermekteyiz. Onlara bir pozitif ayrıcalık tanımaktayız. Kanada’da bir toplantıya katıldım. Orada bana “sizler kız çocuklarınızı pek okutmuyorsunuz” dediler.  Bu söz hiç aklımdan çıkmamıştır. Benim de 4 tane kızım var. DTO olarak her zaman kız çocuklarının eğitimine ve meslek sahibi olmalarına büyük destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz” dedi. Konuşmasına devam eden Kalkavan “Eğitimden sonra en önemli konumuz çevredir.  Ülkemizin tüm güzelliklerinin korunmasından ve gelecek kuşaklara aktarılmasından  yanayız.  Çevreye ve doğaya büyük önem veriyoruz. Turmepa  olarak  çevrenin korunması  ile ilgili çok güzel çalışmalar yaptık.  Deniz Ticaret Odamız;  ülkemizde kamu hizmeti veren önemli bir kurumdur.  Sadece üyelerimizin haklarının korunması, deniz sanayi ve deniz ticareti  ile sınırlı değil  ülkemizin menfaatleri  en başta gelmektedir” dedi.  Kalkavan’ın  konuşmasından sonra  TOBB başkan yardımcısı Halim Mete  ile ekip arkadaşları sırayla söz alarak  kendilerini tanıttılar. Toplantı soru ve cevap şeklinde devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
953 grill&bar Ortakent’te açıldı 953 grill&bar Ortakent’te açıldı...

Ünlü şef Murat Bozok’un mutfak koordinatörlüğünü yaptığı mekan yaz kış açık olacak....

Kemal Dedeoğlu hayatını kaybetti Kemal Dedeoğlu hayatını kaybetti

Fethiye’nin ilk turizmcilerinden Kemal Dedeoğlu hayatını kaybetti....

Deniz dibinden 2 ton çöp çıktı Deniz dibinden 2 ton çöp çıktı

Marmaris'teki Sualtı Gönüllü Grubu üyesi 6 dalgıç tarafından gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde 2 ton çöp çıkarıldı. ...

MUSKİ, Yatağan’da içme suyu için çalışıyor MUSKİ, Yatağan’da içme suyu için çalışıy...

MUSKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki altyapı çalışmalarına Yatağan ilçesi Yeni Mahallesi’nde içme suyu hattı bulunmayan 243. ve 717. s...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Fatma Betül Sayan Kaya’nın yeni görevi belli oldu Fatma Betül Sayan Kaya’nı...

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Bayram Bozyiğit’in anne acısı Bayram Bozyiğit’in anne a...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanı Ba...

Ula’daki yangın söndürüldü Ula’daki yangın söndürüld...

Muğla’nın Ula ilçesi Kızlan mevkiinde dilek feneri (Balonu) ...

Kuleli Koyu Mühürlendi Kuleli Koyu Mühürlendi

Geçtiğimiz hafta alacak verecek olayından ortaklarından biri...

“Fethiye siyasi, sosyal ve sportif hafızasını kaybetti…” “Fethiye siyasi, sosyal v...

Fethiyespor’a gönül vermiş Fethiye’nin tanınmış duayen gazet...

Erdal Orhan’ı sevenleri sonsuza uğurladı Erdal Orhan’ı sevenleri s...

Fethiye’nin tanınmış duayen gazetecilerinden, politikacı ve ...

Muğla’da da başlatıldı Muğla’da da başlatıldı...

Muğla Valisi Esengül Civelek, İçişleri Bakanlığı tarafından ...

Bodrum Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı Bodrum Belediyesi’nden do...

Bodrum Belediyesi son günlerde artan dolandırıcılık nedeniyl...

Kursu başarıyla tamamladılar, ödüllerini aldılar Kursu başarıyla tamamladı...

Fethiye’nin Taşyaka Mahallesi’nde bulunan Saruhan Camii’nde ...

Marmaris Belediyesi’nden dikkat çeken mesajlar Marmaris Belediyesi’nden ...

Uzun Kurban Bayramı tatilinde nüfusu 6 katına çıkacak Marmar...

Magazin HABERLERİ